شركت تعمیرات نیروگاهی ایران

En عربی

اخبار و تازه ها


تاریخ: 1400/12/01

وزیر نیرو از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران بازدید کرد

به‌ گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، علی‌اکبر محرابیان صبح امروز با حضور در سالن‌های ترانس، کویل، ژنراتور، روتور، مکانیک و آزمایشگاه فشار قوی شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در جریان آخرین وضعیت ساخت و بازسازی تجهیزات نیروگاهی قرار گرفت. شرکت تعمیرات نیروگاهی به عنوان یکی از ذخایر ارزشمند صنعت برق کشور با فضایی کارگاهی بالغ بر ۲۶ هزار مترمربع در زمینی به وسعت ۵۰ هزار مترمربع در استان البرز واقع شده که در اوایل دهه شصت با هدف پوشش دهی به تعمیرات اساسی نیروگاه‌های کشور احداث شده و از آن پس به تدریج اجرای تعمیر اساسی تمامی نیروگاه‌های بخش دولتی و خصوصی بدون نیاز به متخصصان و سوپروایزر شرکت سازنده تجهیزات خارجی انجام می‌شود. شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران سازمان پیشرو در عرصه ملی و منطقه‌ای در بخش خدمات مهندسی و تعمیراتی، از طریق بکارگیری دانش و تکنولوژی‌ نوین در حوزه انرژی است که به لحاظ داشتن دانش، نیروی انسانی و تجهیزات و ماشین‌آلات، یک شرکت راهبردی برای وزارت نیرو جهت اجرای تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها، ساخت توربین و قطعات آن بوده است. همچنین این شرکت با اجرای خدمات ۲۴ ساعته طی هفت روز هفته در زمینه ارائه خدمات نیروگاهی تنها شرکت در سطح منطقه با چنین پتانسیلی است.

500x500

تاریخ: 1400/12/01
500x500

بازدید وزیر نیرو از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران

وزیر نیرو به منظور بررسی روند آماده‌سازی و تعمیرات تجهیزات نیروگاه‌ها، از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران بازدید کرد. به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اکبر محرابیان" صبح امروز یکشنبه برای بررسی روند تعمیرات تجهیزات نیروگاه‌ها از جمله شینه،‌ توربین، ‌شفت و غیره از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در استان البرز بازدید کرد. بر اساس این گزارش، شرکت تعمیرات نیروگاهی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های صنعت برق کشور با فضایی کارگاهی بالغ بر 26 هزار و 400 مترمربع در زمینی به وسعت 50 هزار مترمربع در استان البرز واقع شده که در اوایل دهه شصت با هدف پوشش دهی به تعمیرات اساسی نیروگاه‌های کشور احداث شده و از آن پس به تدریج اجرای تعمیر اساسی تمامی نیروگاه‌های بخش دولتی و خصوصی بدون نیاز به متخصصان و سوپروایزر شرکت سازنده تجهیزات خارجی انجام می‌شود. این گزارش می‌افزاید، شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران سازمان پیشرو در عرصه ملی و منطقه‌ای در بخش خدمات مهندسی و تعمیراتی، از طریق بکارگیری دانش و تکنولوژی‌ نوین در حوزه انرژی است.


تاریخ: 1401/01/01

فرارسیدن سال نو فرخنده و مبارک باد

فرارسیدن سال 1401 که با درایت مقام معظم رهبری سال «تولید، دانش بینان و اشتغال زایی» نامگذاری گردیده است برتمامی کارکنان و تلاشگران عرصه صنعت برق کشور فرخنده و مبارک باد.

500x500

تاریخ: 1400/12/09
500x500

بهسازی نیروگاه سهند بناب جهت تامین برق پایدار

تعمیرات اساسی واحد یک بخار نیروگاه سهند بناب استان آذربایجان‌شرقی توسط متخصصان شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران برای افزایش آمادگی و تولید برق پایدار این واحد طی تابستان سال آینده در حال انجام است.


تاریخ: 1400/10/22

احیا و بازسازی توربین نیروگاه یزد به‌دست متخصصان داخلی/ جلوگیری از خروج 4 میلیون دلار ارز از کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین بابایی"، مدیر امور گاز شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: با توجه به حادثه پیش آمده برای واحد G13 نیروگاه سیکل‎‌ترکیبی یزد، در ابتدا شرکت‎‌های تعمیراتی داخلی اعلام کردند که این توربین غیرقابل استفاده است، اما با دستور مدیریت شرکت تعمیرات نیروگاهی مطالعه و بررسی جهت احیای این توربین در دستور کار کارشناسان قرار گرفت و با دانش و تلاش کارکنان از طریق ماشین‌کاری استاپ شفت، دیسک‌ها و انجام مراحل تخصصی این توربین بازسازی شد. وی ادامه داد: تمامی دفرمگی‌های پوسته توربین و کمپرسور در این شرکت برطرف شده و روتور ژنراتور آسیب دیده به همراه تمامی پداستال‌ها نیز احیا شده است. بابایی تاکید کرد: با بازسازی این روتور توربین علاوه بر جلوگیری از خروج چهار میلیون دلار ارز از کشور، مدت زمان تعمیرات این واحد نیروگاهی کاهش یافته و زودتر به مدار تولید باز می‌گردد.

500x500